Výprava na Srí Lanku 31.01. – 14.02.2021

Výprava na Srí Lanku „basic“

Termín: 31.01.2021 – 14.02.2021

Počet účastníků: 10-12

Itinerář:

1.den – Přílet do Colomba brzy ráno, vyřízení víza a přesun do Negomba – křesťanské město s portugalskou koloniální atmosférou. Odpočinek, rybí trh.

2.den –  Přejezd na sloní farmu do Pinnawala (75 km – 2 hodiny). Pinnawala je jediný sloní sirotčinec na světě, starající se o největší stádo slonů v zajetí, kteří například oslepli či byli nějakým jiným způsobem zmrzačeni. Na Srí Lance najdete především slony z rodu „Elphas Maximus“, kteří patří k největším z asijských slonů. Lze navštívit výrobnu papíru ze sloního trusu, která poskytuje stálý příjem místním vesničanům. K nezapomenutelným zážitkům patří koupání slonů v nedaleké řece. Přejezd do Dambulla (83 km – 2 hodiny). Večerní prohlídka působivého komplexu jeskynního chrámu. Chrám tvoří 5 samostatných jeskyní, které dohromady obsahují kolem 150 zpodobení Buddhy. Většina maleb pochází z 19. století. Od jeskyní se naskýtá krásný pohled do okolní krajiny, vidět je mimo jiné i skalní hora Sigiriya (UNESCO).

3.den – Přejezd do Polonnaruwa (68 km – 1,5 hodiny). Polonnaruwa je město, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Od roku 1982 je celé toto starobylé město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd ke Lví skále Sigyriya (57 km – 1,5 hodiny). Večerní procházka kolem tohoto monumentálního skalního útvaru, který se tyčí do výšky 200m nad okolní krajinou. Přejezd zpět do Dambulla (17 km – 30 minut).

4. den – Přejezd k NP Uda Walawe (275 km – 6 hodin). Cestou zastávka v horské vesnici Ella  (175 km – 4 hodiny) – oběd v restauraci Jade Green Tea (vynikající srílanské curry). 4-hodinový výšlap na vyhlídku Ella Rock tyčící se na skaliscích vysoko nad vesničkou Ella, kterou uvidíte hluboko pod sebou. Výhled je zde nádhernýa je zcela zaslouženou odměnou za výšlap, který máte za sebou. Cestou zastávka u vodopádů Ravana jsou 25 m vysoké a nacházejí se 6 km od Ella. Pokračujeme dál do Uda Walawe (100 km – 2 hodiny)

5.den – Brzy ráno tříhodinová prohlídka Uda Walawe, jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků Srí Lanky. Provezou nás zde na džípu a uvidíte spousty různých volně žijících zvířat. V NP Udawalawe můžete vidět kromě jiných zvířat volně žijící slony. Přejezd k deštnému pralesu Sinharaja (70 km – 2 hodiny).

6.den – Celodenní prohlídka deštného pralesa Sinharaja. V roce 1989 byla Sinharaja vyhlášená mezinárodní organizací UNESCO za chráněnou přírodní oblast a je posledním místem na Srí Lance, kde přirozeně vyrůstá deštný prales s bohatou faunou a flórou o rozloze 18 899 ha. Deštný prales poskytuje přirozené prostředí šelmám, které lepší úkryt už jinde na Srí Lance nenajdou. Údajně v parku žije neuvěřitelných 830 endemických druhů rostlin a zvířat, je domovem pro nesčetné druhy savců, ptáků, obojživelníků i hmyzu. Přibližně 60% veškerých stromů rostoucích v rezervaci jsou endemity, které jinde na světě nenajdete.  Přejezd na pláž MIRISSA, nejkrásnější pláž na Srí Lance (70 km – 2 hodiny).

7.den – 12.den – Pobyt na pláži. Možnost těchto fakultativních výletů:

1)Šnorchlováni v sousední vesnici Welligama. Potápění s přístroji s možnosti absolvování PADI kurzu.

2)Čajová plantáž Virgin White Tea a prohlídka čajové továrny Handunugoda s ochutnávkou čajů. Želví líheň.  Farma na koření Spice Garden.

3)Pozorování rybářů na kůlech a v Unawatuně a návštěva Galle – pevnostního města, které bylo v historických dobách klíčem k jihu ostrova. Město založili Portugalci jako pevnost Galle Fort, přestavěnou Holanďany jako velkolepé opevnění s hradbami a baštami. Dnes se jedná o nejzachovalejší koloniální město na Srí Lance.

4)Hadí farma. Budhistický chrám Weherahena.

5)Pozorování velryb.

6)River Safari v Bentota s noclehem (90 km – 1,5 hodiny z Mirissa Beach směr Colombo). Dvouapůlhodinová plavba po řece, kde lze vidět krokodýly, varany, ještěrky, ptáky, ptáky, mangrovy atd.

13.den –  Přesun do Colomba (150 km – 2,5 hodiny nebo 82 km – 1,5 hodiny z Bentoty). Prohlídka hlavního města.  Večer přesun na letiště a odlet z Colomba.

Klubová cena obsahuje:
Transfery mikrobusem, vízum, česky mluvící průvodce, ubytování se snídani, veškeré vstupy dle itineráře kromě fakultativních výletů: 22.800,-Kč. Vhodné také pro děti. Cena za dítě 13.800,-Kč.
Každý člen si hradí sám (oranizačně zajistíme):
Letenka (cca 15.000,-Kč), fakultativní výlety, cestovní pojištění
Očkování: není potřeba

[insert_ajaxcontact id=644]