Zlatý trojúhelník + úchvatná Goa (12 dní/11 nocí)

Termín: říjen, listopad 2019 (dle dohody i jindy)

Počet účastníků: 10-12

Itinerář:

Den 01: Příjezd do Dillí + prohlídka Nového Dillí

Ráno přílet do Dillí. Prohlídka Nového Dillí – Kutub Minár (UNESCO), největší cihlový minaret světa a komplex budov, které jsou krásnou ukázkou raně afgánské architektury. Lotosový chrám – krásná stavba v podobě rozvíjejícího se lotosového květu. Humájúnova hrobka (UNESCO) – jedinečná ukázka Mughalské architektury. Indická brána a průjezd okolo vládních budov. Večer fakultativní návštěva Sound & light show v Červené pevnosti Nocleh v Dillí.

Den 02: Dillí – Amritsar – hranice Wagah

Brzy ráno přejezd vlakem do Amritsaru, snídaně ve vlaku. Odpoledne příjezd do Amritsaru, v případě času krátká procházka a odjezd do vesnice Wagah na indicko-pákistánskou hranici, kde každý večer probíhá speciální ceremoniál „ uzavírání hranice“, který je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Návrat do Amritsaru. Ve večerních hodinách návštěva slavného Zlatého chrámu a zhlédnutí ceremoniálu „přenášení posvátné knihy“, nocleh.

Den 03: Prohlídka Amritsaru – Dillí

Snídaně. Návštěva Zlatého chrámu, který je nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Je to rozlehlý komplex budov z bílého mramoru, kde uvnitř leží obrovská nádrž a uprostřed ní, jako ostrov, září samotný Harimandir – chrám pokrytý měděným plechem, který je pozlacen několika tunami zlata. Na oběd si můžeme dojít do sikhské jídelny pro poutníky, kde se najednou nají až 4000 lidí. Dále zastávka u „zdi mučedníků“, která je dějištěm tzv. amritsarského masakru. Odpoledním vlakem návrat do Dillí. Večeře ve vlaku, příjezd okolo 23 h. Nocleh v Dillí.

Den 04: Dillí – Agra – Tádž Mahal

Snídaně. Přejezd z Dillí do Ágry. Prohlídka Ágry, bývalého sídla indických panovníků s Červenou pevností (UNESCO) a monumentální hrobkou císaře Akbara (UNESCO). V odpoledních hodinách prohlídka nejslavnější památky Indie, symbolu lásky – Tádž Mahalu (UNESCO), nocleh v Ágře.

Den 05: Agra – Fátehpur Sikrí – NP Ranthambore

Snídaně. Přejezd do „města duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které si nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město. Prohlídka sultánského paláce z červeného pískovce, Velké páteční mešity a mramorové svatyně súfijského světce Salima Chistího. Odpoledne přejezd do NP Ranthambore (cca 5 hod), jedné z nejznámějších tygřích rezervací v zemi. Nocleh.

Den 06: Safari v NP Ranthambore – Džajpúr

V časných ranních hodinách safari v NP Ranthambore – pozorování tygrů, antilop, gazel atd. Návrat na snídani a přejezd do Džajpúru (cca 5 hod). Nocleh v Džajpúru.

Den 07: Prohlídka Džajpúru – jízda na slonech

Snídaně. Ráno návštěva pevnosti Amber, bývalého sídla místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. Fakultativní projížďka k pevnosti na slonech. Dále prohlídka „růžového města“ Džajpúru – Městský palác s muzeem, symbol města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) a astronomická observatoř z 18. stol. Džantar Mantar (UNESCO). Večer uličky a bazary starého města, nákupy místních řemeslných výrobků. Nocleh v Džajpúru.

Den 08: Džajpúr – Goa

Snídaně. Dopoledne přelet do letoviska Goa na pobřeží Arabského moře. Goa je nejmenším indickým státem a bývalou portugalskou kolonií. Přílet v odpoledních hodinách, volno, pobyt u moře. Nocleh.

Den 09: Koupání v Goa

Snídaně. Volno pobyt u moře nebo fakultativně návštěva staré Goy:

Návštěva míst, kde stávala stará koloniální metropole přezdívaná pro svoji výstavnost „Římem Orientu“. Stará Goa byla založena v 16. století a dodnes se pyšní křesťanskými kostely, mezi nimiž vyniká bazilika Bom Jesus a katedrála Se, která je největším křesťanským objektem v Asii. Výlet pokračuje k hinduistické svatyni Shri Mahalsa zasvěcené ženské inkarnaci boha Višnu, a která představuje zajímavé propojení portugalské a hinduistické architektury. Po jízdě vnitrozemím následuje návštěva jedné z největších goánských plantáží Sahakari s tropickými plody a kořením, kde se během prohlídky seznámíte s pěstováním hřebíčku, skořice, pepře, kardamomu či vanilky i známého či neznámého tropického ovoce. Stylový oběd s místními specialitami je servírován v banánovém listu.

Den 10: Koupání v Goa

Snídaně. Volno pobyt u moře nebo fakultativně výlet za slony:

Shanti je malá osada uprostřed lesa v blízkosti starobylého chrámu ze 13. století Tambdi Surla zasvěcenému bohu Šivovi, která je známá díky své sloní farmě. Výlet začíná sloní show, při které uvidíte slony tančit, malovat či hrát kopanou. Zájemci poté absolvují krátkou projížďku na slonech. Následuje oběd, po kterém se vydáte pozorovat koupel slonů, které se aktivně můžete zúčastnit, a na prohlídku zmiňovaného chrámu.

Den 11: Goa – Dillí

Snídaně. Volno pobyt u moře. Ve večerních hodinách odlet do Dillí. Nocleh v Dillí.

Den 12: Prohlídka starého Dillí + odlet

Snídaně. Dokončení prohlídky města – Staré Dillí – velká Páteční mešita, Červená pevnost (UNESCO) a procházka po náměstí Čandi Čowk, Rádž Ghát – místo zpopelnění Mahátmy Gándhího.  Nákupy, bazary, popř. další alternativní program dle času. Transfer na letiště a odlet.

 

Odhadované náklady (podrobný rozpočet předložíme na požádání):

Klubová cena 35.500,-Kč obsahuje:

–  11x ubytování  se snídaní

–  2x vnitrostátní přelet Džajpúr – Goa, Goa – Dillí

–  2x vlak Dillí – Amritsar – Dillí se snídaní a večeří

– safari v NP Ranthambore

– všechny transfery dle programu v klimatizovaném autě s řidičem, česky mluvící průvodce

– všechny patřičné poplatky a taxy

Každý člen si hradí sám (organizačně zajistíme, ceny jsou orientační):

Letenka (14.000,-Kč), Vízum (2.000,-Kč), cestovní pojištění, jídlo, Fakultativní výlety, vstupné nad rámec výše uvedeného

Očkování: rádi Vám poskytneme informace o aktuální potřebě (obecně se doporučuje žloutenka, břišní tyfus, meningitida, vzteklina)

[insert_ajaxcontact id=644]