Výprava na Srí Lanku – 04.02.2019 – 16.02.2019

Výprava na Srí Lanku

Termín: 4.2.2019 – 16.2.2019

Počet účastníků: 10-12

Itinerář:

1.den – Přílet do Colomba brzy ráno, vyřízení víza a přesun do Negomba – křesťanské město s portugalskou koloniální atmosférou. Odpočinek, rybí trh.
2.den – Přejezd na sloní farmu do Pinnawala (75 km – 2 hodiny). Pinnawala je jediný sloní sirotčinec na světě, starající se o největší stádo slonů v zajetí, kteří například oslepli či byli nějakým jiným způsobem zmrzačeni. Na Srí Lance najdete především slony z rodu „Elphas Maximus“, kteří patří k největším z asijských slonů. Lze navštívit výrobnu papíru ze sloního trusu, která poskytuje stálý příjem místním vesničanům. K nezapomenutelným zážitkům patří koupání slonů v nedaleké řece. Přejezd do Dambulla (83 km – 2 hodiny). Večerní prohlídka působivého komplexu jeskynního chrámu. Chrám tvoří 5 samostatných jeskyní, které dohromady obsahují kolem 150 zpodobení Buddhy. Většina maleb pochází z 19. století. Od jeskyní se naskýtá krásný pohled do okolní krajiny, vidět je mimo jiné i skalní hora Sigiriya (UNESCO).
3.den – Přejezd do Polonnaruwa (68 km – 1,5 hodiny). Polonnaruwa je město, které vzniklo v 11. století za vlády indické dynastie Chola. V době svého rozkvětu ve 12. století zde vznikly rozsáhlé zahrady, velké množství soch Buddhů, mnoho paláců i mnoho dalších staveb, které zde existují dodnes v relativně dobře zachovalém stavu. Od roku 1982 je celé toto starobylé město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd ke Lví skále Sigyriya (57 km – 1,5 hodiny). Večerní procházka kolem tohoto monumentálního skalního útvaru, který se tyčí do výšky 200m nad okolní krajinou. Přejezd zpět do Dambulla (17 km – 30 minut).
4. den – Přejezd k deštnému pralesu Sinharaja (213 km – 5,5 hodiny).
5.den – Celodenní prohlídka deštného pralesa Sinharaja. V roce 1989 byla Sinharaja vyhlášená mezinárodní organizací UNESCO za chráněnou přírodní oblast a je posledním místem na Srí Lance, kde přirozeně vyrůstá deštný prales s bohatou faunou a flórou o rozloze 18 899 ha. Deštný prales poskytuje přirozené prostředí šelmám, které lepší úkryt už jinde na Srí Lance nenajdou. Údajně v parku žije neuvěřitelných 830 endemických druhů rostlin a zvířat, je domovem pro nesčetné druhy savců, ptáků, obojživelníků i hmyzu. Přibližně 60% veškerých stromů rostoucích v rezervaci jsou endemity, které jinde na světě nenajdete. Přejezd k NP Uda Walawe (100 km – 3 hodiny).
6.den – Brzy ráno tříhodinová prohlídka Uda Walawe, jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků Srí Lanky. Provezou nás zde na džípu a uvidíte spousty různých volně žijících zvířat. V NP Udawalawe můžete vidět kromě jiných zvířat volně žijící slony. Přejezd na pláž MIRISSA, nejkrásnější pláž na Srí Lance (100 km – 3 hodiny).
7.den – 12.den – Pobyt na pláži. Možnost těchto fakultativních výletů:
1)Šnorchlováni v sousední vesnici Welligama. Potápění s přístroji s možnosti absolvování PADI kurzu.
2)Čajová plantáž Virgin White Tea a prohlídka čajové továrny Handunugoda s ochutnávkou čajů. Želví líheň. Farma na koření Spice Garden.
3)Pozorování rybářů na kůlech a v Unawatuně a návštěva Galle – pevnostního města, které bylo v historických dobách klíčem k jihu ostrova. Město založili Portugalci jako pevnost Galle Fort,             přestavěnou Holanďany jako velkolepé opevnění s hradbami a baštami. Dnes se jedná o nejzachovalejší koloniální město na Srí Lance.
4)Hadí farma. Budhistický chrám Weherahena.
5)Pozorování velryb.
6)Dvoudenní výlet zpět do centra ostrova a výstup na Adamovu horu. Přejezd Šrí Pada (260 km – 6 hodin). Následující den ve 2hod ráno začíná výšlap na Adamovu horu. Výstup po 4900 schodech na vrcholek, kde při dobrém počasí lze zažít nevšední východ slunce. Stín hory ve tvaru pyramidy se k nám postupně přibližuje, až zmizí úplně. Na vrcholu jsou teploty okolo 5°C a vane silný vítr. Nejposvátnější místo na ostrově, které musí navštívit každý Srí Lančan. NEBO River Safari v Bentota s noclehem (90 km – 1,5 hodiny z Mirissa Beach směr Colombo). Dvouapůlhodinová plavba po řece, kde lze vidět krokodýly, varany, ještěrky, ptáky, mangrovy atd.
13.den – Přesun do Colomba (150 km – 2,5 hodiny nebo 82 km – 1,5 hodiny z Bentoty). Prohlídka hlavního města. Odpoledne přesun na letiště. Večer odlet z Colomba.

Klubová cena obsahuje:
Transfery mikrobusem, vízum, česky mluvící průvodce, ubytování se snídani, veškeré vstupy dle itineráře kromě fakultativních výletů: 19.500,-Kč. Vhodné také pro děti. Cena za dítě 12.000,-Kč.
Každý člen si hradí sám (oranizačně zajistíme):
Letenka (cca 15.000,-Kč), fakultativní výlety, cestovní pojištění
Očkování: není potřeba

 

[insert_ajaxcontact id=644]