Návštěva u Dalajlámy (9 dní/8 nocí)

Termín: říjen, listopad 2019 (dle dohody i jindy)

Počet účastníků: 10

Itinerář:

Den 01: Dillí – Šimla

V ranních hodinách odjezd z Dillí do Šimly. Cestou zastávka v zahradě Jadavindra v Pindžóre, krásné mughalské zahradě postavené v 17. století v podhůří Himálaje pro císaře Aurangzéba. Dále výjezd lanovkou na vyhlídkovou terasu hotelu Timber Trail s krásnými výhledy do okolí. Možnost oběda. Odpoledne přejezd od Šimly, ubytování, večeře a nocleh.

Den 02: Šimla – Kufri

Po snídani přejezd do Kufri, malé horské stanice ležící 20 km od Šimly. Kufri je známé díky blízkému národnímu parku a místní zoo, kde je možné spatřit antilopy, kočkovité šelmy a mnoho druhů ptactva, včetně bažanta lesklého, národního ptáka státu Himačal Pradéš. Možnost projížďky na ponících nebo jacích s krásnými výhledy na himálajské velikány. Návrat do Šimly a prohlídka města: mešita, bývalá letní rezidence indického místokrále, kostel Ježíše Krista, slavné divadlo Gaiety Theatre nebo Scandal Point s krásným výhledem. Na závěr nákupy na známé nákupní třídě Mall Street. Večeře a nocleh.

Den 03: Šimla – Manali

Po snídani přejezd do Manali. Cestou zastávka u přehrady Pandoh a návštěva chrámu Hanogi Mata. Po příjezdu do Manali ubytování, večeře a nocleh.

Den 04: Prohlídka Manali

Snídaně. Po snídani odjezd k lázním Vashisth, které se nachází pouze 3 km od města. Horký pramen s vysokým obsahem síry má léčebné účinky, které jsou zde využívány už po staletí. Možnost koupání ve starobylých lázních. Dále návštěva chrámu Hadimba, který patří mezi nejdůležitější v celé oblasti, tibetského kláštera a dalších památek. Večer volno k procházce po centru Manali a nákupům na místní tržnici. Večeře a nocleh.

Den 05: Manali – průsmyk Rothang

Po snídani přejezd do průsmyku Rothang (51 km z Manali) do výšky 4111 m n. m. Z nejvyššího místa se Vám naskytne nádherný výhled na okolní horské velikány, údolí Lahaul i krásné jezero Došohar, kam každoročně míří tisíce sikhských poutníků. Cestou zastávka u soutěsky Kothi, vodopádu Rahala, údolí Gulaba, Marhi a Solang. Fakultativně možnost lyžování nebo paraglidingu. Návrat do Manali, večeře a nocleh.

Den 06: Manali – Dharamsala – McLeod Ganj

Po snídani přejezd do Dharamsaly. Cestou zastávka ve vesnici Baijnath se známým Šivovým chrámem a v Palampuru s „Čajovou zahradou“. Dharamsala, obklopená krásnými scenériemi, je horské středisko ležící na úpatí pohoří Dhauladhar. Od r. 1960, kdy se stala dočasným sídlem Jeho Svatosti Dalajlámy, získala mezinárodní reputaci a také přezdívku „Malá indická Lhasa“. Příjezd do Dharamsaly (McLeod Ganj), večeře a nocleh.

Den 07: McLeod Ganj – Dalhousie

Po snídani polodenní prohlídka McLeod Ganj – palác Jeho Svatosti Dalajlámy, tibetský trh, válečný památník, chrám Bhagsunath, jezero Dal nebo kostel sv. Jana. Odpoledne přejezd do Dalhousie, večeře a nocleh.

Den 08: Dalhousie

Po snídani celodenní prohlídka Dalhousie, které bylo pojmenováno po britském guvernérovi a generálovi z 19. století – lordu Dalhousiem. Město obklopené rozličnou vegetací – borovicemi, duby, cedry i kvetoucími rododendrony, má hodně co nabídnout. Návštěva vodopádu Panjipula, údolí Subhash Baoli a hlavně horské stanice Khajjiar obklopené horami, lesy a loukami. Místo je pro svou krásu přezdíváno „malé Švýcarsko“. Cesta z Dalhousie do Khajjiaru je skutečným zážitkem. Večeře a nocleh.

Den 09: Dalhousie – Dillí

Po snídani návrat zpět do Dillí. Příjezd v odpoledních hodinách.

 

Odhadované náklady (podrobný rozpočet předložíme na požádání):

Klubová cena 21.500,-Kč obsahuje:

  • 8x ubytování se snídaní
  • výjezd lanovkou k hotelu Timber Trail
  • všechny transfery dle programu v klimatizovaném autě s řidičem,
  •  patřičné poplatky a taxy
  • česky mluvící průvodce

 

Každý člen si hradí sám (organizačně zajistíme, ceny jsou orientační):

Letenka (14.000,-Kč), Vízum (2.000,-Kč), cestovní pojištění, jídlo, Fakultativní výlety, vstupné nad rámec výše uvedeného

Očkování: rádi Vám poskytneme informace o aktuální potřebě (obecně se doporučuje žloutenka, břišní tyfus, meningitida, vzteklina)

[insert_ajaxcontact id=644]