Krásy Keralské přírody (10 dní/9 nocí)

Termín: říjen, listopad 2019 (dle dohody i jindy)

Počet účastníků: 10

Itinerář:

Den 01: Přílet do Kočína

Po příletu bude následovat celodenní prohlídka Kočínu. Procházka starým městem Fort Cochin s koloniální zástavbou z doby portugalské nadvlády. Procházka po promenádě s typickými rybářskými sítěmi, prohlídka baziliky Santa Cruz či domu Vasco da Gamy, slavného mořeplavce, který byl v místním kostele sv. Františka v r. 1524 i pohřben. Dále procházka čtvrtí Mattancherry s dochovaným židovským ghettem a synagogou, prohlídka paláce Mattancherry s unikátními freskami kéralské malířské školy. Nocleh.

Den 02: Kočín – Athirapally – Kočín (75 km/2,5 hod. jízdy)

Po snídani přejezd Athirapally, oblasti obklopené vodopády i nádhernou přírodou. První zastávkou bude vodopád Athirapally, který padá z výšky 25 m do údolí známého díky své bujné tropické vegetaci a přítomnosti mnoha ohrožených endemických druhů fauny i flóry. Dále přejedete k vodopádů Vazhačal a Čarpa. Možnost koupání a relaxace. Návrat do Kočína a nocleh.

Den 03: Kočín – Munnar (130 km/4 hod.)

Po snídani přejedete do Munnaru, horské stanice a centra hlavní kéralské čajové oblasti. Město leží v nadm. výšce 1600 m a obklopují ho nádherné hory (vč. nejvyššího vrcholku indického poloostrova Anaimudí s výškou 2695 m) poseté pruhy čajových plantáží.  Cestou zastávka u vodopádů Valara a Cheyapara. Nocleh v Munnaru.

Den 04: Munnar

Snídaně. Celodenní program v okolí Munnaru. Projížďka po čajových plantážích, návštěva Muzea čaje a plantáže s kořením, kde nám bude vysvětleno vše o pěstování pepře, vanilky či kardamomu. Další program dle časových možností a zájmu účastníků – návštěva NP Eravikulam, kde žije jeden z nejvzácnějších druhů horských koz na světě – nílgirijský tahr, který je známý svou krotkostí a přátelskostí. Další výjimečnou příležitostí je výlet na Top station s nejvýše položenými čajovými plantážemi. Oblast je proslulá i díky vzácné květině neelakurunji, která svými fialovými květy zbarví místní kopce jen jednou za 12 let. Nocleh.

Den 05: Munnar – Thekkady (95 km/3 hod.)

Snídaně. Přejezd z Munnaru do Thekkady horskou cestou přes Kardamomové hory s krásnými výhledy na plantáže kardamomu, čaje i gumovníků. Před cestou ještě můžete navštívit zajímavou mléčnou farmu Mattupetty, která je často přezdívána „indickým Švýcarskem“. Dále projížďka okolo jezera Kundala nebo návštěva místa Echo Point. Odpolední příjezd do Thekkady, ubytování, nocleh.

Den 06: Thekkady – NP Perijár – Vagamon (45 km/1,5 hod.)

Snídaně. Návštěva NP Périjár, který patří mezi nejnavštěvovanější přírodní rezervace v Indii. Vedle mnoha turistických tras budete mít příležitost v parku vyzkoušet mnoho atrakcí, kdy mezi nejoblíbenější patří projížďka na bambusovém voru, jeep safari nebo večerní lodní projížďka. Během dne budete pozorovat mnoho živočišných druhů, např. slony, antilopy, jeleny samba, malabárské létající veverky, papoušky a pokud budete mít štěstí, tak zahlédnete i tygra nebo leoparda. Odpoledne fakultativní projížďka na slonech nebo návštěva plantáže s kořením. Přejezd do Vagamonu a nocleh.

Den 07: Vagamon – Kumárakóm (80 km/2,5 hod.)

Hned po snídani buďte připraveni na zajímavý výlet v okolí Vagamonu. Nejprve se zastavíte i vodopádu Vagamon a poté přejedete k architektonicky unikátnímu kostelu v Pattumale.  Cesta Vás dále zavede k jezeru Vagamon a do horského masivu Mundakayam Ghat. Cestou se budete kochat překrásnými výhledy na okolní údolí, čajové plantáže i plantáže s různým exotickým kořením. Odpoledne přejezd do Kumárakóm a nocleh.

Den 08: Kumárakóm – Kóvalam (190 km/5 hod.)

Snídaně. Relaxace u jezera Vembanad, koupání. Případní zájemci mohou brzy ráno vyrazit do známé ptačí rezervace Kumarakom Bird Sanctuary a pozorovat nepřeberné množství migrujícího ptactva. Odpoledne přejezd do Kóvalam a nocleh.

Den 09: Kóvalam – Poovar – Kóvalam (17 km/45 min.)

Po snídani přejedeme do Poovaru, vesnické oblasti na břehu Arabského moře, která je protkána řadou vodních kanálů. Během projížďky na člunu budete pozorovat okolní přírodu, vesničky, palmové háje i mnoho druhů ptactva. Na pláži při ústí řeky Neyyar do moře se můžete také vykoupat. Další zastávkou bude sloní farma, kde se blíže seznámíte s těmito obrovskými, ale velmi milými živočichy. Velkým zážitkem bude jistě i projížďka na slonech. Odpoledne návrat do Kóvalam, odpočinek na pláži a nocleh.

Den 10: Kóvalam – Trivandrum (17 km/45 min.)

Po snídani odpočinek na pláži a dle letového řádu odjezd na letiště v Trivandrum (Tiruvanantapuram) a odlet zpět do Kočína.

 

Odhadované náklady (podrobný rozpočet předložíme na požádání):

Klubová cena 32.500,-Kč obsahuje:

-9x nocleh se snídaní

– 1x vnitrostátní přelet (Trivandrum – Kočín)

– všechny ostatní transfery dle programu v klimatizovaném autě s řidičem, česky mluvící průvodce

– safari v NP parku Perijár a projížďka lodí

– projížďka lodí a sloní safari v Poovaru

– všechny patřičné poplatky a taxy

Každý člen si hradí sám (organizačně zajistíme, ceny jsou orientační):

Letenka (14.000,-Kč), Vízum (2.000,-Kč), cestovní pojištění, jídlo, Fakultativní výlety, vstupné nad rámec výše uvedeného

Očkování: rádi Vám poskytneme informace o aktuální potřebě (obecně se doporučuje žloutenka, břišní tyfus, meningitida, vzteklina)

[insert_ajaxcontact id=644]