Jižní Indie + plavba po Lakadivských ostrovech (20dní/19 nocí)

Termín: říjen, listopad 2019 (dle dohody i jindy)

Počet účastníků: 10

Itinerář:

Den 01: přílet do Mumbaí + prohlídka města

Přílet do Mumbaí a celodenní prohlídka města. Procházka se kolem indo-viktoriánských budov ve čtvrti Colaba, kde uvidíme Muzeum prince z Walesu, Národní galerii, Bombajskou univerzitu či slavnou Bránu Indie postavenou při příležitosti příjezdu krále Jiřího V. v r. 1911. Nevynecháme ani unikátní vlakové nádraží Chatrapati Shivaji Terminus (UNESCO). Po bulváru Marina Drive přejedeme k mystické svatyni muslimského světce a afgánského mystika Hádžího Alího, ležící na malém ostrůvku a dále budeme pokračovat možná k nejosobitější bombajské čtvrti Dhobi ghat, která je považována za největší otevřenou prádelnu na světě. Dle času návštěva bazarů, dalších svatyní atd. Nocleh.

Den 02: Mumbaí – ostrov Elephanta –  Aurangabád

Snídaně. Návrat do čtvrti Colaba a přejezd lodí na ostrov Elephanta (UNESCO) s jedinečným komplexem chrámů z 8. stol. vytesaných přímo do skály.  Jednotlivé svatyně, chrámy a sloupoví zaujímají plochu takřka 5000 m2 a mezi největší atrakce patří skalní chrám s mohutnou sochou boha Šivy Trimurtího. Návrat do Mumbaí a v případě času dokončení prohlídky města. Přejezd nočním vlakem do Aurangabádu.

Den 03: Aurangabád – Ellóra

Ranní příjezd do Aurangábádu a dle času krátká prohlídka města proslaveného mughalskými stavbami v čele mauzoleem Bibi Ka Maqbara postaveného pro manželku císaře Aurangzéba. Stavba ze 17. stol. se z velké části podobá slavnému Taj Mahalu. Dále přejedeme do Ellóry (UNESCO), která patří mezi nejrozsáhlejší skalní komplexy v Indii. Hinduistické, buddhistické i džinistické chrámy zde byly postupně tesány od 6. – 10. stol. a tvoří tak zcela unikátní komplex 34 chrámů a ukázku tehdejší náboženské harmonie. Nocleh v Ellóře.

Den 04: Ellóra – Adžanta – Aurangabád

Snídaně. Přejezd do Adžanty (UNESCO) a prohlídka unikátních jeskyní v kaňonu řeky Waghora, kde byly ve 2. stol. vytesány nádherné buddhistické chrámy zdobené malbami i sochami. Jde o neucelenější dochovaný komplex starověkého indického umění a mistrovské dílo tehdejších buddhistických mistrů. Procházka kaňonem, prohlídka chrámů a výstup na vyhlídku. Odpoledne návrat do Aurangabádu a přejezd nočním vlakem zpět do Mumbaí.

Den 05: Mumbaí – Kočín

Ranní příjezd do Mumbaí. Transfer na letiště a přelet do Kočína, odpočinek, nocleh.

Den 06: Prohlídka Kočínu

Snídaně. Celodenní prohlídka Kočínu. Procházka starým městem Fort Cochin s koloniální zástavbou z doby portugalské nadvlády. Procházka po promenádě s typickými rybářskými sítěmi, prohlídka baziliky Santa Cruz či domu Vasco da Gamy, slavného mořeplavce, který byl v místním kostele sv. Františka v r. 1524 i pohřben. Dále procházka čtvrtí Mattancherry s dochovaným židovským ghettem a synagogou, prohlídka paláce Mattancherry s unikátními freskami kéralské malířské školy. Nocleh.

Den 07: Kočín – Alleppey

Snídaně. Přejezd do Alleppey (Allappuzha), tzv. „indických Benátek“, města obklopeného vodními kanály, plážemi a palmovými háji. V přístavu se nalodíme na hausbót, kde celé odpoledne a celou noc poplujeme po místních kanálech. Tento složitý labyrint třpytících se jezer, kanálů, řek a potůčků je lemován hustou tropickou vegetací a uchovává vesnický kéralský životní styl, který je zcela odříznutý od pozemní dopravy. Pozorování přírody, relaxace, oběd, večeře i nocleh na hausbótu.

Den 08: Alleppey – Munnar

Snídaně. Vylodění a přejezd do Munnaru, horské stanice a centra hlavní kéralské čajové oblasti. Město leží v nadm. výšce 1600 m a obklopují ho nádherné hory (vč. nejvyššího vrcholku indického poloostrova Anaimudí s výškou 2695 m) poseté pruhy čajových plantáží.  Cestou zastávka u vodopádů Valara a Cheyapara. Nocleh v Munnaru.

Den 09: Munnar

Snídaně. Celodenní program v okolí Munnaru. Projížďka po čajových plantážích, návštěva Muzea čaje a plantáže s kořením, kde nám bude vysvětleno vše o pěstování pepře, vanilky či kardamomu. Další program dle časových možností a zájmu účastníků – návštěva NP Eravikulam, kde žije jeden z nejvzácnějších druhů horských koz na světě – nílgirijský tahr, který je známý svou krotkostí a přátelskostí nebo projížďka po jezeře Kundala, Echo point, aj. Další výjimečnou příležitostí je výlet na Top station s nejvýše položenými čajovými plantážemi. Oblast je proslulá i díky vzácné květině neelakurunji, která svými fialovými květy zbarví místní kopce jen jednou za 12 let. Nocleh.

Den 10: Munnar – Thekkady

Snídaně. Přejezd z Munnaru do Thekkady horskou cestou přes Kardamomové hory s krásnými výhledy na plantáže kardamomu, čaje i gumovníků. Odpolední příjezd do Thekkady, ubytování, nocleh.

Den 11: Thekaddy – NP Périjár

Snídaně. Návštěva NP Périjár, který patří mezi nejnavštěvovanější přírodní rezervace v Indii. Projížďka po jezeře s pozorováním zvěře, kde uvidíme např. slony, antilopy, jeleny samba, malabárské létající veverky, papoušky a pokud budete mít štěstí, tak zahlédnete i tygra nebo leoparda. Odpoledne fakultativní projížďka na slonech nebo návštěva plantáže s kořením. Nocleh.

Den 12: Thekaddy – Madurai

Snídaně. Přejezd do Madurai ležícího v indickém státě Tamilnádu, které patří mezi nejstarší města jižní Indie. Procházka městem, jehož největší atrakcí je monumentální chrám Mínakší-Sundaréšvara, který je jedním z nevětších chrámových komplexů v Indii. Jeho mohutné věže zdobené stovkami barevných soch a náboženských výjevů patří mezi nejúžasnější umělecké výtvory Indie. Ve spletitém bludišti soch, svatyní a kolonád se neustále něco děje a chrámové rituály a průvody budou jistě velkým zážitkem. Nocleh.

Den 13: Madurai – Kodaikanal

Snídaně. Přejezd do Kodaikanal, jedinečného městečka na vrcholku Palánského hřebene ležícího ve výšce 2000 m. Z vrcholku kopce se nám naskytnou nádherné výhledy na konec Západního ghátu, vysoká skaliska a hlavně stovky terasovitých políček. Nocleh.

Den 14: Kodaikanal

Snídaně. Program v Kodaikanal, procházka okolo jezera Kodaikanal, strmé skály Pillarrocks, piniový les, procházka stezkou Coakers Walk s nádhernými výhledy do okolí. V případě času a zájmu další treky v okolí. Nocleh.

Den 15: Kodaikanal – Kočín

Snídaně. Přejezd do Kočína. Dokončení prohlídky města. Večer se můžete zúčastnit představení tradičního kéralského tance Kathakali. Nocleh.

Den 16: Kočín – plavba po Lakadivech

Snídaně. V dopoledních hodinách nalodění na výletní loď a odplutí na Lakadivské ostrovy. Lakadivy, „sto tisíc ostrovů“ leží v Arabském moři ve vzdálenosti 200-400 km od pobřeží Keraly. Toto nejmenší správní území Indie se skládá z lagun, útesů, písčitých pláží a korálových ostrůvků pokrytých kokosovými palmami. Ostrovy jsou skvělým místem pro provozování vodních sportů, šnorchlování i potápění nebo jen relaxaci na krásných písčitých plážích. Oběd i večeře na lodi.

Den 17 – 19: Plavba po Lakadivech

Loď bude postupně kotvit na nádherných tropických ostrovech Kavaratti, Kalpeni a Minicoy. Na každém z nich bude připraven celodenní program, který bude zahrnovat koupání a slunění na pláži, projížďku na kajaku nebo člunu s proskleným dnem, šnorchlování, projížďku po ostrovech a návštěvu majáku, námořního muzea nebo továrny na výrobu kokosového oleje (vše v ceně plavby). Každý den bude také na ostrově bufetový oběd.

Den 20: Kočín – Mumbaí

Ráno připlutí do Kočína a vylodění. Transfer na letiště a odlet do Mumbaí.

 

Odhadované náklady (podrobný rozpočet předložíme na požádání):

Klubová cena 68.500,-Kč obsahuje:

– 12x nocleh se snídaní

– 1x nocleh na hausbótu s plnou penzí (snídaně, oběd, večeře, svačina)

– 2x noční lůžkový vlak (Mumbaí – Aurangabád a zpět)

– 2x vnitrostátní přelet (Mumbaí – Kočín – Mumbaí)

– všechny ostatní transfery dle programu v klimatizovaném autě s řidičem, česky mluvící průvodce

– přejezd lodí na ostrov Elephanta

– safari v NP parku Perijár a projížďka lodí

– pětidenní plavbu (4 noclehy) po Lakadivských ostrovech ve dvoulůžkových kabinách kategorie FIRST     CLASS s plnou penzí a veškerým programem (prohlídka ostrova, koupání, šnorchlování, vodní sporty, aj.) a dále i povolení pro vstup na ostrovy

– všechny patřičné poplatky a taxy

Každý člen si hradí sám (organizačně zajistíme, ceny jsou orientační):

Letenka (14.000,-Kč), Vízum (2.000,-Kč), cestovní pojištění, jídlo, Fakultativní výlety, vstupné nad rámec výše uvedeného

Očkování: rádi Vám poskytneme informace o aktuální potřebě (obecně se doporučuje žloutenka, břišní tyfus, meningitida, vzteklina)

[insert_ajaxcontact id=644]