Zlatý Trojúhelník (5 ní/4 noci)

Termín: září 2019

Počet účastníků: 10-12

Itinerář:

Turistický okruh „Zlatý trojúhelník“ spojuje Dillí s Agrou a Džajpurem, tři nejnavštěvovanější indické turistické destinace. Silniční okruh dlouhý přibližně 720 km má skutečně tvar trojúhelníku a provede Vás indickým hlavním městem a částečně i státem Rádžasthán a Uttarpradéš. Během cesty uvidíte snad nejslavnější indický monument – Tádž Mahal, symbol lásky, ležící v Agře, dále tzv. „růžové město“ Džajpur s jeho monumentálními pevnostmi, krásnými paláci a observatořemi. Okruh doplňuje hlavní město Dillí se svou zajímavou historickou částí a řadou památek zapsaných na seznamu UNESCO.

 

Den 01: Příjezd do Dillí
Po příletu na mezinárodní letiště v Dillí transfer do hotelu a ubytování. Volný večer, aklimatizace, nocleh.

Den 02: Prohlídka Dillí
Po snídani celodenní prohlídka Starého i Nového Dillí. Uvidíte slavnou Červenou pevnost (UNESCO), Velkou páteční mešitu, dále Rádž Ghát, chrám Birla Mandir, Humajúnovu hrobku (UNESCO), areál Kutub Minár (UNESCO) nebo symbol města Lotosový chrám. Projedete také kolem Brány Indie a vládních budov. Večer fakultativní návštěva Sound & light show v Červené pevnosti Nocleh v Dillí. Nocleh.

Den 03: Dillí – Džajpúr (265 km)
Po snídani přejezd do „růžového města“ Džajpúru, hlavního města Rádžasthánu. Odpolední prohlídka města, během které navštívíte Opičí chrám s krásným výhledem na celý Džajpúr. Zastavíte se i na místních bazarech s tradičními řemeslnými výrobky, šperky nebo látkami. Nocleh.

Den 04: Prohlídka Džajpúru + jízda na slonech
Snídaně. Ráno návštěva pevnosti Amber, bývalého sídla místních mahárádžů se slavnou Zrcadlovou síní a Síní radosti. Fakultativní projížďka k pevnosti na slonech. Dále prohlídka „růžového města“ Džajpúru – Městský palác s muzeem, symbol města Hawa Mahal (tzv. Palác větru) a astronomická observatoř z 18. stol. Džantar Mantar (UNESCO). Večer uličky a bazary starého města, nákupy místních řemeslných výrobků. Nocleh v Džajpúru.

Den 05: Džajpúr – Fátehpur Sikrí – Ágra (240 km)
Snídaně. Cestou návštěva „města duchů“ Fátehpur Sikrí (UNESCO), které nechal vystavět císař Akbar Veliký jako nové hlavní město Mughalské říše. Prohlídka sultánského paláce z červeného pískovce, Velké páteční mešity a mramorové svatyně súfijského světce Salima Chistího. Nocleh v Ágře.

Den 06: Agra – Dillí (210 km)
Po snídani Vás čeká hlavní bod celého programu – Tádž Mahal (UNESCO), slavný symbol lásky a nejznámější monument Indie. Dále budete pokračovat na prohlídku mohutné Červené pevnosti (UNESCO) postavenou mughalským císařem Akbarem. Dle času návštěva místní tržnice se suvenýry a tradičními výrobky z mramoru. Odpoledne návrat do Dillí a transfer na letiště.

 

 

Odhadované náklady (podrobný rozpočet předložíme na požádání):

Klubová cena obsahuje:

Transfery klimatizovaným mikrobusem, česky mluvící průvodce, ubytování se snídani:  9.800,-Kč.

Každý člen si hradí sám (organizačně zajistíme, ceny jsou orientační):

Letenka (14.000,-Kč), Vízum (2.000,-Kč), cestovní pojištění, jídlo, vstupné

Očkování: rádi Vám poskytneme informace o aktuální potřebě (obecně se doporučuje žloutenka, břišní tyfus, meningitida, vzteklina)

[insert_ajaxcontact id=644]